Aynı Hücredeki Sayıları Ayrı Ayrı Toplama


Dosya Boyutu İnceleme İndirilme Beğeni Favori Değerlendirme Ortalama Puan Yıldız Sayısı
17 KB 21 3 0 0 0 0
Bu bir reklamdır
MV İSTATİSTİK - NELER YAPIYORUZ
  • İstatistiksel Veri Analizi
  • Raporlama
  • Spss Çözümleri
  • Anket Yapımı
  • Istatistik Ödevleri
  • Y.Lisans, Doktora Yazım klavuzlarına göre düzenlemesi raporlanması.
  • Excel çözümleri
  • Arkadaşlar bizlere Linkleri bulunan iletişim kanallarımızdan yazabilirsiniz.
TELEGRAM: t.me/istatistikverianaliz INSTAGRAM: istatistiksel_veri_analizi
Aynı Hücredeki Sayıları Ayrı Ayrı Toplama isimli bu dosya, bir aralıkta yer alan Excel hücrelerindeki sayıların ayrı ayrı olarak nasıl toplanacağını öğretir.

Excel Dosyalarımızı oluştururken en çok zorlandığımız hususlardan biri de, içerik üretmek için senaryolar hazırlamaktır. Bu gibi durumlarda ya kendimiz için oluşan ihtiyaçları örneklendirmek, ya da araştırmak suretiyle içerik bulmak gerekir.

Lakin en kıymetli olanı ise gelen sorulara dair oluşturulmuş içeriklerin örneklendirilip siteye eklenmesidir. Dosyamızın oluşmasına sebep, olanda güzel ve ilginç bir talep üzerine olan sorudur.

Soruda ihtiyaç, Süper Lig'de oynanan maçların sonuçlarının, alt alta yazılmış halde olduğu bir Excel sayfasında yer aldığı ama maçların skorlarının aynı hücrede yer aldığı için ev sahiplerinin attığı goller ile konuk takımların attığı gollerin nasıl aynı formatta kolayca toplanabileceğini yönündeydi. Resmimize baktığınızda soruyu daha iyi anlayacaksınız.

Aynı Hücredeki Sayıları Ayrı Ayrı Toplama

Çözüm ilk olarak zor gibi görünse de, özellikler listesinde çözümü gerçekleştirdiğimiz formüller ile o kadar da zor olmayacağını görmüş olacaksınız.

Muhtemelen iddia sitelerinden aktarılan verilerde analiz yapmak için talep edilen bu çözümü, benzer ihtiyacınız olması halinde dosyamızdaki formülü sizlerde kolayca kullanabilirsiniz.

Faydalı olması temennisiyle.
BU DOSYADA KULLANILAN EXCEL ÖZELLİKLERİ:
BUL - SOLDAN - UZUNLUK - SAĞDAN - TOPLA

Daha önce yorum yapılmamış!

Excel'de bir liste oluşturduğumuz zaman, verilerin bulunduğu en son hücreye gitmenin en kolay yolu; Ctrl + v (Aşağı Ok) tuşudur.
Fareyi kullanarak en alt hücreye gitmek için, listenizde herhangi bir hücre seçin. Seçmiş olduğunuz hücrenin sınır çizgisine çift tıklayın.
Bu şekilde, listenin en sonuna hızlı bir şekilde gitmiş olursunuz.
Tekrar en üste dönmek isterseniz, Ctrl + ^ (Yukarı Ok) tuşlarına basmanız, aynı işlemi fare ile yapmak isterseniz ise, seçili hücrenin üst sınır çizgisine çift tıklamanız yeterli olacaktır.
en son hücreye gitme
İLGİ ÇEKİCİ İÇERİKLER
İçerik Adı Ekleyen Tarih Tür
Excel Dosya Uzantısı admin 11 Aralık 2019 dosya
İndis Örnekleri 52779 26 Temmuz 2019 dosya
Bir Aralıktaki X Büyük Değeri Toplamak Omer_BARAN 10 Nisan 2020 dosya
Yaşlandırma Programı admin 14 Aralık 2019 dosya
Proje Maliyet Özeti admin 19 Temmuz 2017 dosya