İşe İade Tazminatı Hesaplama Tablosu Excel

Dosyalarımızın detay bilgilerini görebilmek ya da indirebilmek için kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız.

Ekleyen Eklenme Tarihi Güncelleme Tarihi Dosya Tipi

EXCEL DEPO Doğrulanmış Kullanıcı Vip Üye

23 Kasım 2019

-

VIP

BEDAVA Dosya İndirme uygulamamız sonlandırılmıştır. Detaylar için buraya tıklayabilirsiniz.

İşe İade Tazminatı Hesaplama Tablosu Excel
İşçinin işe iade davasını kazanması sonrasında ortaya çıkan İşe İade Tazminatı Hesaplama Tablosu Excel dosyası için bu çalışmayı hazırlayacağız.

İşe İade Tazminatı Hesaplama Tablosu Excel

Dosya, konunun uzmanı olan kurumuz tarafından hazırlanıp en kısa sürede https://www.exceldepo.com isimli sitemizde paylaşılacaktır. Dosyamızın hazırlanmasını beklemek istemiyorsanız, ExcelDestek.Com isimli sitemizden ücretsiz destek talebinde bulunabilirsiniz.

İşe İade Hakkında Bilinmesi Gerekenler

İş sözleşmesi feshedilen işçi, fesih bildiriminde sebep gösterilmediği veya gösterilen sebebin geçerli bir sebep olmadığı iddiası ile fesih bildiriminin tebliği tarihinden itibaren bir ay içinde işe iade talebiyle, İş Mahkemeleri Kanunu hükümleri uyarınca arabulucuya başvurmak zorundadır. Arabuluculuk faaliyeti sonunda anlaşmaya varılamaması hâlinde, son tutanağın düzenlendiği tarihten itibaren, iki hafta içinde iş mahkemesinde dava açılabilir. İş sözleşmesinin feshinin geçersizliğine ve işe iade ile işçinin boşta geçen en fazla dört aylık ücretiyle işverenin süresi içinde işe başlatmaması halinde 8 aya kadar işe başlatmama tazminatı (iş güvencesi tazminatı) talep edebilmektedir.

İşe İade Tazminatı Hesaplamaları

İşçi işe iade davasını kazanmışsa ve işe iade talebinde bulunmuşsa; 4 aylık boşta geçen süreye ilişkin ödemeler yapılmalı, kıdem, ihbar ödemeleri, yıllık izin hak edişleri 4 ay ilerletilecek şekilde revize edilmelidir. İşçinin işe iade talebi reddilecekse, mahkemenin vermiş olduğu karar uyarınca 4-8 ay arasındaki süreye ilişkin işe iade tazminatı hesaplanmalıdır. İşçinin tazminata esas brüt ücreti hesaplanırken, günümüzde çalışsaydı alacağı rakam dikkat alınacaktır. İşçinin aylık brüt ücreti, mahkemenin verdiği ay sayısı ile çarpılarak işe iade tazminatı hesaplanacaktır. Hesaplama, damga vergisine tabidir.

Ödenecek İşçilik alacaklarının değerlendirilmesi

İşe iade hesaplamalarında 01.01.2018 öncesi ve sonrası şeklinde iki ayrı değerlendirme söz konusudur. 01.01.2018 öncesi ücretler, ilgili dönemdeki giydirilmiş ücreti üzerinden hesaplanır. 01.01.2018 sonrası ücretler ise, Çalışanın dava açtığı tarihteki ücreti üzerinden hesaplanır. Boşta Geçen 4 Aya Kadar Sürenin Ücreti, Kıdem süresi, İhbar süresi, Yıllık İzin kıdemi, işe başlatmama tazminatı ve kıdem tazminat tavanından bu tarihlere dikkat edilmeli, hesaplamalar bu yönde yapılmalıdır.

İşe İade Tazminatı Hesaplama Tablosu Excel

Excel dosyamız tüm bu kriterleri kolayca hesaplayacağınız şekilde hazırlanacaktır. Sizin yapmanız gerekecek tek şey, bir kaç temel bilgiyi doldurmak olacaktır.

Önceki İçerik Sonraki İçerik