Netten Brüte Brütten Nete Maaş Hesaplama

Dosyalarımızın detay bilgilerini görebilmek ya da indirebilmek için kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız.

Ekleyen Eklenme Tarihi Güncelleme Tarihi Dosya Tipi

EXCEL DEPO Doğrulanmış Kullanıcı Vip Üye

30 Aralık 2019

-

VIP

BEDAVA Dosya İndirme uygulamamız sonlandırılmıştır. Detaylar için buraya tıklayabilirsiniz.

Netten Brüte Brütten Nete Maaş Hesaplama
Netten Brüte Brütten Nete Maaş Hesaplama işlemi hem her çalışanı hem de özellikle mesleği bu işlerle ilgili olanları yakında ilgilendirmektedir. Yıllardır var olan İnsan Kaynakları tecrübemiz ve Excel bilgimizi harmanladığımız dosyalarımız ile gerek İnsan Kaynakları çalışanlarının gerekse de tüm çalışanların işine yarayacak katkılar sağlamaktayız. Bu dosyalarında başında Maaş Hesaplama gelmektedir. Bu içeriğimizde sizlere ilgili dosyamızın tanıtımını yapıp, ulaşabileceğiniz linkini paylaşacağız.

Nasıl Çalışır?


Maaş hesabı yapmak için önce bir takım parametrelere ihtiyaç bulunmaktadır. Bu parametreleri her yıl değiştirmek zorundayız. Bu dosyamızda parametreleri makrolarımızın aralarına ekledik. Dosyamız iki ayrı sayfadan oluşmaktadır. İlk sayfamız sınırsız şekilde çalışanın tanımlamasının yapıldığı MAAŞ isimli sayfa, ikincisi ise sonuçların listelendiği İCMAL sayfası. Üst resimde görülen bilgiler MAAŞ sayfasına ait ekran görüntüsüdür. Ekranda göreceğiniz üzere bir takım bilgileri tanımladıktan sonra, tek yapmanız gereken sayfa üzerinde bulunan HESAPLA butonuna basmak olacaktır. Bu butona bastıktan sonra yazdığımız kodlar maaş hesaplama algoritmasına bağlı olarak çalışacak ve İCMAL sayfasında sonuçları listeleyecektir. Tanımlamanız gereken bilgiler şu şekildedir:
  • Maaş
  • Maaş Türü
  • Maaş Tipi
  • Süre
  • SGK Günü
  • Medeni Durum
  • Eş Durumu
  • Çocuk Sayısı
  • Sigorta Tipi
  • Çalışan No

Bu bilgileri ne şekilde tanımlarsanız, ilgili dönemdeki hesaplamalar o kriterlere göre yapılacaktır. Örneğin bir çalışanın Ocak ayındaki maaşını NET olarak tanımlayıp, Şubat ayında BRÜT yapabilirsiniz. Bu diğer tüm bilgiler içinde geçerlidir. Dosyada Çalışma ve SGK günleri de ayrı ayrı olacak şekilde takip edilebilir. Yani bir çalışanınızın 1 aylık 30 gün değilde, 20 günlük çalışmasının da hesaplamasını kolayca yapabilirsiniz. Çalışan evlenmişse, çocuğu olmuşsa, sigortalı tipi değişmişse (emekli durumda çalışmak vs) hiç problem değil. Tek yapmanız gereken hangi ay'da değişim yaşanmışsa MAAŞ sayfasında düzeltmek. Dosyanın doğru çalışması, sonuçları hatalı üretmemesi için MAAŞ sayfasında bulunan tüm bilgilerin doğru olarak sisteme girilmesi gerekir. Özellikle altını çizmek istediğimiz husus, dosyanın aynı yıl için Ocak - Aralık dönemini kapsayacak şekilde 12 aylık ve kişi bazlı hesaplama yapmasıdır. Kişi bazlı 12 aylık doğru sonuçlar için MAAŞ sayfasına yazacağınız çalışanlarının SİCİL, ÇALIŞAN vs numaraları da benzersiz olmalıdır.

Netten Brüte Brütten Nete Maaş Hesaplama


Bu türde gelişmiş bir yapı yani Netten Brüte Brütten Nete Maaş Hesaplama işlemini Excel'de, bu dosya gibi tek bir veritabanında yapacağınız başka bir örneğe henüz rastlamadığımızın altını çizmek isteriz. Hazırlarken çok zorlandığımız ama bir o kadar da keyif aldığımız bu özel dosyamızı sizlere tanıtmış olmaktan büyük keyif aldık. Umarız dosyaya sahip olanlarda aynı yararı ve keyfi hissederler. Bu özel dosyamızda, https://www.exceldepo.com/programlar/maas-hesaplama.18 adresinden erişebilirsiniz.

Dosyamız ücretli olup, her yıl yeni oranlarla revize edilmektedir. Dosyanın sadece 2 çalışanın hesaplamasını yapan kısıtlı sürümüne ise https://www.exceldepo.com/dosyalar/netten-brute-brutten-nete-maas-hesaplama.2279/ adresinden erişebilirsiniz.

BU DOSYADA KULLANILAN EXCEL ÖZELLİKLERİ:

İNDİS - DOLAYLI - KAÇINCI - TOPLA


ETİKETLER:

#excel #maaş #hesaplama #netten brüte #brütten nete


Önceki İçerik Sonraki İçerik