Netten Brüte Brütten Nete Maaş Hesaplama


Dosya Boyutu İnceleme İndirilme Beğeni Favori Değerlendirme Ortalama Puan Yıldız Sayısı
26 KB 710 15 0 0 0 0
Reklam Alanı
Türkiye'nin en popüler Excel Portalındaki içeriklerin en başında reklamınızın yayınlanmasını ister misiniz?
Reklam vermek istiyorum
Netten Brüte Brütten Nete Maaş Hesaplama işlemi hem her çalışanı hem de özellikle mesleği bu işlerle ilgili olanları yakında ilgilendirmektedir. Yıllardır var olan İnsan Kaynakları tecrübemiz ve Excel bilgimizi harmanladığımız dosyalarımız ile gerek İnsan Kaynakları çalışanlarının gerekse de tüm çalışanların işine yarayacak katkılar sağlamaktayız.

Bu dosyalarında başında Maaş Hesaplama gelmektedir. Bu içeriğimizde sizlere ilgili dosyamızın tanıtımını yapıp, ulaşabileceğiniz linkini paylaşacağız.

Nasıl Çalışır?

Maaş hesabı yapmak için önce bir takım parametrelere ihtiyaç bulunmaktadır. Bu parametreleri her yıl değiştirmek zorundayız. Bu dosyamızda parametreleri makrolarımızın aralarına ekledik. Dosyamız iki ayrı sayfadan oluşmaktadır. İlk sayfamız sınırsız şekilde çalışanın tanımlamasının yapıldığı MAAŞ isimli sayfa, ikincisi ise sonuçların listelendiği İCMAL sayfası. Üst resimde görülen bilgiler MAAŞ sayfasına ait ekran görüntüsüdür. Ekranda göreceğiniz üzere bir takım bilgileri tanımladıktan sonra, tek yapmanız gereken sayfa üzerinde bulunan HESAPLA butonuna basmak olacaktır. Bu butona bastıktan sonra yazdığımız kodlar maaş hesaplama algoritmasına bağlı olarak çalışacak ve İCMAL sayfasında sonuçları listeleyecektir. Tanımlamanız gereken bilgiler şu şekildedir:  • Maaş
  • Maaş Türü
  • Maaş Tipi
  • Süre
  • SGK Günü
  • Medeni Durum
  • Eş Durumu
  • Çocuk Sayısı
  • Sigorta Tipi
  • Çalışan No
Bu bilgileri ne şekilde tanımlarsanız, ilgili dönemdeki hesaplamalar o kriterlere göre yapılacaktır. Örneğin bir çalışanın Ocak ayındaki maaşını NET olarak tanımlayıp, Şubat ayında BRÜT yapabilirsiniz. Bu diğer tüm bilgiler içinde geçerlidir. Dosyada Çalışma ve SGK günleri de ayrı ayrı olacak şekilde takip edilebilir. Yani bir çalışanınızın 1 aylık 30 gün değilde, 20 günlük çalışmasının da hesaplamasını kolayca yapabilirsiniz. Çalışan evlenmişse, çocuğu olmuşsa, sigortalı tipi değişmişse (emekli durumda çalışmak vs) hiç problem değil. Tek yapmanız gereken hangi ay'da değişim yaşanmışsa MAAŞ sayfasında düzeltmek.

Dosyanın doğru çalışması, sonuçları hatalı üretmemesi için MAAŞ sayfasında bulunan tüm bilgilerin doğru olarak sisteme girilmesi gerekir. Özellikle altını çizmek istediğimiz husus, dosyanın aynı yıl için Ocak - Aralık dönemini kapsayacak şekilde 12 aylık ve kişi bazlı hesaplama yapmasıdır. Kişi bazlı 12 aylık doğru sonuçlar için MAAŞ sayfasına yazacağınız çalışanlarının SİCİL, ÇALIŞAN vs numaraları da benzersiz olmalıdır.

Netten Brüte Brütten Nete Maaş Hesaplama

Bu türde gelişmiş bir yapı yani Netten Brüte Brütten Nete Maaş Hesaplama işlemini Excel'de, bu dosya gibi tek bir veritabanında yapacağınız başka bir örneğe henüz rastlamadığımızın altını çizmek isteriz. Hazırlarken çok zorlandığımız ama bir o kadar da keyif aldığımız bu özel dosyamızı sizlere tanıtmış olmaktan büyük keyif aldık. Umarız dosyaya sahip olanlarda aynı yararı ve keyfi hissederler. Bu özel dosyamızda, https://www.exceldepo.com/programlar/maas-hesaplama.18 adresinden erişebilirsiniz.

Dosyamız ücretli olup, her yıl yeni oranlarla revize edilmektedir. Dosyanın sadece 2 çalışanın hesaplamasını yapan kısıtlı sürümüne ise https://www.exceldepo.com/dosyalar/netten-brute-brutten-nete-maas-hesaplama.2279/ adresinden erişebilirsiniz.
BU DOSYADA KULLANILAN EXCEL ÖZELLİKLERİ:
İNDİS - DOLAYLI - KAÇINCI - TOPLA

EXCEL DEPO VİP ÜYEYİM PAKET SATIN ALMALISINIZ HATA MESAJI ALIYORUM.


Sanırım hatalı bir işlem nedeniyle bu uyarıyı aldınız, VIP üye olduğunuz renk olarak (sarı) görünmektedir.Tarihleri çoğaltmanın farklı farklı yöntemleri bulunmaktadır. Herhangi bir hücreye tarih girdikten sonra, tarih değerinin üzerine tıklayıp, sağ alt köşesinden aşağı doğru çektiğinizde, tarihin arttığını görürsünüz. Burada tarih 1 gün artacak şekilde çoğaltılmaktadır.

Eğer tarihin artmasınız istemez, aynısını çoğaltmak isterseniz, bu sefer Ctrl tuşuna basılı tutarak yine hücrenin sağ alt köşesinden aşağı doğru çekebilirsiniz. Bu şekilde yaptığınızda, tarihin aynısının aşağı doldurulduğunu göreceksiniz.

Eğer tarihi varsayılan olarak 1 gün çoğaltmak değilde, ay, iş günü, yıl gibi farklı şekillerde çoğaltmak isterseniz, sağ alt köşesinden farenin sağ tuşuna basılı tutarak sürüklemek ve karşınıza çıkacak Doldurma Seçenekleri penceresinden seçeceğiniz seçenek ile istediğiniz işlemi kolayca seçebilirsiniz.

ipucu20
İLGİ ÇEKİCİ İÇERİKLER
İçerik Adı Ekleyen Tarih Tür
Metin Biçiminde olan sayıları toplama admin 01 Mart 2019 dosya
Dizi Topla Eğer Özdeş Formülü 52779 12 Temmuz 2019 dosya
Tarihler Arasında Haftanın Gününü Sayma admin 26 Nisan 2020 dosya
Excel Denklem Örnekleri 52779 19 Temmuz 2019 dosya
Excel Match admin 20 Ocak 2020 dosya