in

En Az Ziyaret ve Satış Yapanları Bulma

En Az Ziyaret ve Satış Yapanları Bulma, bir satış tablosundaki saha sayıları ve satılan ürün miktarları en yüksek olanların bulunmasını öğretmektedir.

En Az Ziyaret ve Satış Yapanları Bulma

Mesleği satış analizleri olanlar için Excel oldukça önemli bir programdır. Gerek analizler, gerek grafikler açısından mutlaka iyi bilinmesi ve etkili bir şekilde kullanılması gerekmektedir. Biz de Excel Depo olarak, sitemizde bulunan yüzlerce Satış çalışanı için oldukça fazla sayıda içerikler üretmekteyiz. Bu içeriğimizde de, bölge bazlı olarak yapılan saha ziyareti ve toplam satış rakamlarının nasıl analiz edileceği üzerinde durulmaktadır.

Satış tablosunda;

  • Bölge,
  • Satış Elemanı,
  • Saha Ziyareti,
  • Toplam Satış

şeklinde 4 ayrı başlık altında yazılan veriler yer almaktadır. İstenilen, her bölgede en az 10 saha ziyareti ve satış yapan satış elemanlarının bulunmasını sağlamaktır. Bu işlem akabinde, kritere uymayan satış çalışanlarının bulunması amaçlanmaktadır. Farklı satış teknikleri eğitimleri ya da değerlendirmelerin kimleri kapsayacağını bulmak için faydalıdır. Bu tür ihtiyaçların üstesinden gelinmesi için dosyadaki formüller kullanılacaktır.

Dosyada, tamamen Excel 365 işlevlerinden oluşan üç ayrı yöntem ile istenilen sonucun elde edilmesi sağlanmaktadır. Eğer, En Çok Ziyaret ve Satış Yapanları Bulma ihtiyacı olan kullanıcılarımız varsa, oldukça faydalı olacaktır.

Faydalanılması temennisiyle.

[button color=”black” size=”medium” link=”https://www.exceldepo.com/dosyalar/en-az-ziyaret-ve-satis-yapanlari-bulma.12455/” icon=”fa-download” target=”true” nofollow=”false” sponsored=”true”]Excel İndir[/button]