in

Çok Kriterli ÇAPRAZEŞLEŞTİR Kullanma

Çok Kriterli ÇAPRAZEŞLEŞTİR Kullanma, birden fazla aranan değerin olması halinde, istenilen değerin kaçıncı sırada olduğunun bulunmasını öğretmektedir.

Çok Kriterli ÇAPRAZEŞLEŞTİR Kullanma

ÇAPRAZARA, Excel’in 365 versiyonu ile kullanıma alınan bir dinamik dizi işlevidir. KAÇINCI fonksiyonunun daha gelişmiş halidir. Excel 365 versiyonu yanı sıra, Excel 2021 ve üzeri versiyonlarda da desteklenmektedir.

Dosyada, bu fonksiyon ile bir değerin satır numarasının bulunması ele alınmaktadır. Lakin, aranan değer olarak sadece bir değil, birden fazla kriter bulunmaktadır. Peki, böyle bir durumda ÇAPRAZEŞLEŞTİR’in “arama_değeri” öğesine ne yazılmalıdır? Dosyamızda, tam olarak bu sorunun cevabına dair çözüm yer almaktadır.

İkinci olarak, Excel 365 ya da Excel 2021 ve üzeri bir versiyonuna sahip olmayan kullanılar için aynı işlem KAÇINCI işlevi ile ele alınmıştır. Lakin, KAÇINCI kullanımı ÇAPRAZEŞLEŞTİR’e göre küçük bir farklılık içermektedir. Ne olduğunu öğrenmek için, dosyamızı indirmeniz ve formülü incemeleminiz gerekmektedir.

Çok Kriterli ÇAPRAZEŞLEŞTİR Kullanma Sonuç

​Her iki fonksiyonda, Excel’de arama ihtiyaçları için oldukça önem arz etmektedir. Bu nedenle, kullanımının iyi bilinmesi, sonuçlara ulaşmak için oldukça faydalıdır. Bu nedenle, dosyamızdaki örneğin mutlaka incelenmesi tavsiye edilmektedir.

Bu tür ihtiyacı olanlara ya da formül meraklılarına fayda sağlaması temennisiyle.

[button color=”black” size=”medium” link=”https://www.exceldepo.com/dosyalar/cok-kriterli-caprazeslestir-kullanma.12452/” icon=”fa-download” target=”true” nofollow=”false” sponsored=”true”]Excel İndir[/button]