in

Hücrede Büyük Yazılanları Listeleme

Hücrede Büyük Yazılanları Listeleme içeriğinde, bir hücrede yazılı olan kelimelerden sadece tamamı büyük olanların ayrı olarak yazılması öğretilmektedir.

Hücrede Büyük Yazılanları Listeleme

Excel’de, bir hücre içindeki değerlerin ayrılması her zaman ihtiyaç duyulan hususlardan biridir. Bu parçalara ayırma işleminde, farklı ihtiyaçlarda yer almaktadır. Genelde, “boşluktan sonra”, “soldan”, “sağdan” gibi parçalara ayırmaya yönelik talepler alınmaktadır. Lakin, bu sefer farklı bir şekilde hücre içinden sadece büyük yazılanların ayrılması ihtiyacı hasıl olmuştur. Dosyada, üst resimde görüleceği üzere B sütununda karışık olarak yazılan isimler bulunmaktadır. Yapılmak istenen ise, B sütunundaki kelimelerden sadece büyük olanları yazdırmaktır.

Bunun için beş ayrı yöntem kullanılmıştır. Her yöntemde kullanılan tüm formüller, sadece Excel 365 versiyonlarında desteklenmektedir. Başka bir deyişle, dosyadaki formüller sadece Excel 365 kullananlarda çalışmaktadır. Formüllerde kullanılan işlevler, FİLTRE, MAP, LAMBDA, METİNBÖL, METİNBİRLEŞTİR, LET, KIRP, PARÇAAL, YERİNEKOY, YİNELE, SIRALI, EĞER, ÖZDEŞ ve BÜYÜKHARF şeklindedir.

Hücrede Büyük Yazılanları Listeleme Sonuç

Eğer Excel 365 versiyonuna sahip bir kullanıcıysanız ve bu tür bir ihtyacınız varsa, dosyamız tam ihtiyacınıza cevap vermeye yöneliktir. Aşağıdaki linkten erişebileceğiniz dosyanın, indirenlere faydalı olmasını temenni ederiz.

[button color=”black” size=”medium” link=”https://www.exceldepo.com/dosyalar/hucrede-buyuk-yazilanlari-listeleme.12448/” icon=”fa-download” target=”true” nofollow=”false” sponsored=”true”]Excel İndir[/button]